Yağların Temizliğine Kesin Çözüm.

SNT 3001 Konsantre Yağ Sökücüler

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

SNT 3001, solvent guruplarında yer alan organik ve inorganik yağları ve kirleri temizleyen alkali özellikte güçlü bir çözücüdür. Yağlı kirliliğe ve inatçı lekelere nüfuz ederek temizler. Benzeri yağ sökücüler gibi kötü kokmaz. Sanayi sektörünün vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Orijinal boyalı yüzeylere zarar vermez. Yüzeysel pasları alır, asit ile temizlik sonrası nötrlemede güvenle kullanılır. Yanıcı değildir. Biyolojik olarak doğada parçalanır.

KULLANIM ALANLARI

Tüm yağlı makine yüzeylerinde, benzin, mazot, tiner gibi temizlik amaçlı kullanılan ürünlerin yerine güvenle kullanılır. Gemilerde güverte ve sintine temizliği ile yağlı metal aksamlarının temizliğinde kullanılır. Soğutma yağının bulunduğu talaşlı imalat yapan makine ekipmanlarının iç temizliğinde kullanılır. Kauçuk üretimi demir çelik ve hadde işlemleri yapan yoğun iş kirinin bulunduğu alanlardaki makine ekipman temizliğinde kullanılır. Metal yüzeyden boya öncesi yağ alma işlemlerinde de kullanılır. Yemek üretimi yapan işletmelerde yağlı makine, ekipman ve zemin temizliğinde kullanılır.

İŞLETMEYE SAĞLADIĞI FAYDALAR

Yüksek konsantre formülü sayesinde zamandan, işçilikten ve üründen tasarruf sağlar. Yağ alma maksadı ile kullanılan benzin mazot tiner gibi yanıcı olmadığından, yangın riskini tamamen ortadan kaldırır. SNT 3001 son derece hızlı ve etkin bir şekilde temizlik yapar, dolayısıyla iş verimliliğini arttırır. Makine hazne temizliklerinde, mikrobiyolojik olarak bakterileri ve mikropları öldürür. SNT 3001 korozyon inhibitörleri içerdiği için, metal yüzeylere zarar vermeden temizliğini yapar. Ekipmanların ömrünü uzatır. Antistatik özelliği sayesinde kirlenme aralıkları uzayacağından temizlik maliyetleri azalır. Sıfır mikrosimens (demineralize) suyla hazırlandığından raf ömrü uzundur. Uzun süre konsantre halde bekleyen ürün özelliğini yitirmez.

UYGULAMA ŞEKİLLERİ

  • Fırçalama, daldırma, silme, parça yıkama, ultrasonik yıkama, basınç ile yıkama, sirkülasyon ile yıkama ve püskürtme yöntemleri ile uygulanabilir.
  • Hafif kirlilikte: 1 birim SNT 3001 / 30 birim suyla karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir.
  • Orta kirlilikte: 1 birim SNT 3001/ 15 birim suyla karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir.
  • Ağır kirlilikte: 1 birim SNT 3001/ 10 birim suyla karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir.
  • Su bazlı boyalarda deneyerek kullanınız.
  • CAM, ALÜMİNYUM VE ZAMAK YÜZEYLERDE KESİNLİKLE KULLANILMAZ.
GALERİ