Kireç Oluşumunu Etkileyen Kalsiyum ve Magnezyum Tuzlarına Etkili Çözüm.

SNT 6019 Konsantre Kireç Önleyici

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Tüm ısıtma ve soğutma sistemlerinde kireç oluşumunu engeller. Kireç oluşumuna neden olan tüm kalsiyum ve magnezyum tuzlarına karşı etkilidir. Suyun içerisinde bulunan ve kireç oluşumuna sebep olan iyonları kendi bünyesine çeker.

KULLANIM ALANLARI

Kapalı devre dolaşım sistemlerinde, soğutma kulelerinde ve buhar kazanlarında dolaşım suyuna ilave edilen SNT 6019 kireç, pas ve korozyon oluşumunu önlemek amacıyla kullanılır. Sudaki kirecin problem olacağı tüm sistemlerin korunmasında kullanılır.

İŞLETMEYE SAĞLADIĞI FAYDALAR

Belirli periyotlarda oluşmuş kireci sökmek kısa süreli bir çözüm olmakla birlikte, her müdahale sistemi biraz daha yıpratır. Bu da sistemin ömrünü ve verimliliğini önemli ölçüde düşürür. Snt 6019 ile sistemde oluşacak bu tür problemler ortadan kalkacaktır. Kireç oluşumunu engellediği için sistemin ömrünü uzatır. Üretim kaybını minimuma indirerek, makinelerin bakım sürelerini uzatır. Bakım maliyetlerini azaltır.

UYGULAMA ŞEKİLLERİ

Sistemden alınan su örneklerinin incelenmesinden sonra en uygun başlangıç miktarı belirlenir. Periyodik blöf ve kireç önleyici takviye oranları, suyun değişen yapısına göre farklılık gösterebilir. Ayrıca günlük su kaybına göre de sisteme ilave edilecek kireç önleyici miktarı ayarlanmalıdır. Su sertliğine göre dozajlanacak miktarlar kg/ton olarak ayarlanır.

  • Yumuşak su ( 7,3 – 14,2 fransız sertliği ): 0,5 – 1,0 kg/ton olarak kullanılır.
  • Sert su (21,6 ve üzeri Fransız sertliği ): 1,0 - 2,0 kg/ton olarak kullanılır.
GALERİ