Zorlanmadan Aliminyumlarınızı Tertemiz Yapın.

SNT 3003 Konsantre Aliminyum Temizleme

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

SNT 3003 zımparalama işlemine gerek bırakmadan, alüminyum yüzeyleri temizler ve parlatır. Dik yüzeylerde ki uygulamalarda tutunma özelliği vardır. Asit içermez. Su ile her oranda kolayca çözünür.

KULLANIM ALANLARI

Alaşımında alüminyum içeren tüm metallerin yağdan pislikten ve oksit tabakasından arındırılmasında kullanılır. Klimaların, soğutma serpantinlerinin ve yüzeylerinde oluşan tozun, kirin, yağın ve çeşitli mikroorganizmaların temizliğinde kullanılır. Tekstil sanayinde ram makinelerinde aşırı yağlı ve karbonlaşmış mandallarda kullanılır. Paslanmaz çelik, krom, ve sac gibi boyasız metallerdeki yağın temizliğinde kullanılır. Mutfaklarda kullanılan pişirme ekipmanlarının, ekmek tavalarının, pasta kalıplarının üzerinde oluşan yağ ve karbon kirinin temizliğinde kullanılır. Üretim aşamasında kullanılan alüminyum parçaların yağdan temizliğinde kullanılır.

İŞLETMEYE SAĞLADIĞI FAYDALAR

Dik yüzeylere tutunarak maksimum temizlik yapılmasını sağlar. Zamandan, işçilikten ve üründen tasarruf sağlar. Alüminyum soğutma ve ısıtma sistemlerini tamamen temizleyerek enerjiden tasarruf sağlar. Yoğun konsantrasyonu sebebi ile oldukça ekonomiktir.

UYGULAMA ŞEKİLLERİ

  • Hafif kirliliklerde: 1 birim SNT 3003 / 30 birim suyla karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir.
  • Orta kirliliklerde: 1 birim SNT 3003 / 10 birim suyla karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir.
  • Ağır kirliliklerde: 1 birim SNT 3003 / 5 birim suyla karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir.
  • Hazırlanan ürün boyanmamış alüminyum yüzeylere, el püskürtücüleri veya basınçlı yıkayıcılarla uygulanır. Nüfuz etmesi için 5 - 10 dk. Beklenir. Fazla kurumadan suyla durulanır. Temizlenecek yüzeye göre daldırma ve fırçalama metotları da kullanılabilir. BOYALI, LAKLI, CİLALI YÜZEYLERDE KULLANMAYIN.
GALERİ